Skip to content

Насос відцентровий СМ

ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ НАСОСА СМ

  • у системах водовідведення каналізаційних стоків промислових та господарських об’єктів (структури ЖКГ, муніципальні водоканали);
  • у дренажних системах для очищення стічних вод;
  • для перекачування та дренування каналізаційних стоків на промислових підприємствах включаючи підприємства металургійної та нафтопереробної галузей;

Конструкція насоса СМ

Насос СМ відцентровий, горизонтальний, консольний, сальниковим або торцевим ущільненням валу.

Корпус насоса СМ представляє чавунний виливок, в якому виконані вхід в насос СМ та вихідний патрубок, спірально-кільцеве відведення та опорні лапи. Вхід у насос СМ розташований по осі обертання, вихідний патрубок спрямований вертикально вгору та розташований в одній площині з віссю обертання колеса. Конструкція вихідного патрубка передбачає як кругле, так і квадратне виконання.

До корпусу насоса СМ шпильками кріпиться кронштейн.

Кронштейн з’єднаний із корпусом ущільнення болтами.

Гідравлічний затвор та охолодження сальникового ущільнення забезпечується за допомогою підведення чистої води в зону ущільнення, з тиском не менше ніж на 0,1-0,15 MПа (1-1,5 кгс/см кв) перевищує тиск на вході.

Подача рідини затвора в зону торцевого ущільнення не потрібно.

Робоче колесо-відцентрове, одностороннього входу, закритого типу. Робоче колесо розвантажене від осьових сил радіальними лопатками на диску колеса, що несе (імпелером).

Ротор насоса СМ приводиться у обертання електродвигуном через сполучну втулково-пальцеву муфту. Допускається застосування інших типів муфт. Опорами ротора служать два радіально – упорні підшипники, встановлені в кронштейні.

Підшипники змащуються консистентним мастилом Літол 24.

Напрямок обертання ротора ліве (проти годинникової стрілки), якщо дивитися з боку патрубка, що всмоктує.

У нижній частині корпусу насоса СМ є отвір, закритий пробкою для зливу залишків рідини при зупинці насоса на тривалий термін. У кронштейні є отвір, призначений для відведення витоків рідини через сальникове ущільнення.

У напірному патрубку є отвір для випуску повітря при заповненні насоса і потім (при необхідності) для приєднання манометра.

Особливості/переваги насосів СМ

  • Корпуси насосів мають власні опорні лапи, що дозволяє проводити розбирання насоса без від’єднання трубопроводів;
  • Різні виконання за діаметром робочих коліс, у тому числі на вимогу Замовника, дозволяє оптимально підібрати параметри насоса в залежності від необхідних характеристик на місці експлуатації;
  • Застосування торцевого ущільнення у конструкції насоса дозволило розширити сферу застосування насосного агрегату. При агрегатуванні з вибухозахищеними двигунами ці агрегати допускається застосування у вибухо – пожежонебезпечних виробництвах.