Skip to content
  Насос дозуючий НД - Насос дозировочный НД

  Насоси дозувальні плунжерні типу НД призначені для об’ємного напірного дозування нейтральних та агресивних рідин, емульсій та суспензій з кінематичною в’язкістю від 8,5•10-7 до 8,5•10-4 м-2/с (від 0,0085 до 8,5 см-2/с), с температурой від 258 до 473 К (від -15 до +200 °С, з температурою від 258 до 473 К (від -15 до +200 °С), з концентрацією твердої неабразивної фази не більше 10 % масою, з максимальною щільністю частинок до 2000 кг/м -3, з величиною зерна твердої неабразивної фази трохи більше 1 % від діаметра умовного проходу вхідного патрубка.

  Область застосування агрегатів (насосів) визначається стійкістю матеріалу, з якого виконана гідравлічна частина, а також стійкістю матеріалу ущільнень. На базі насосів дозувальних виготовляються установки:

  однокомпонентного дозування (УНД) для дозованої подачі в газо- та нафтопромислові лінії та об’єкти інгібіторів корозії, парафіно- та солевідкладення, деемульгаторів та інших продуктів;

  багатокомпонентного (до 6 компонентів одночасно) дозування (УМД) для одночасної подачі до технологічної лінії дозованої кількості рідин або рідинних сумішей, емульсій і суспензій з температурою від 258 до 373 К (від -15 до +100 °С).

  Багатоплунжерні агрегати можуть забезпечувати подачу рідин як окремо кожним циліндром, так і спільно в різних комбінаціях як на вході, так і на виході.

  Насоси дозувальні плунжерні серії НД відносяться до об’ємних. За формою руху робочих органів – зворотно-поступальні.
  Насоси серії НД є одноплунжерними (двох-плунжерними), горизонтальними, простої дії, з подачею, що регулюється вручну при зупиненому електродвигуні.
  Дозувальний насос НД встановлюється на фундамент або раму та закріплюється болтами (шпильками).

  Насосний дозувальний агрегат серії НД є самостійним, що вимагає підключення клем електродвигуна до електромережі трифазного струму і складається з електродвигуна (мотор-редуктора), муфти та насоса. Насос у свою чергу складається з проставки, механізму руху, кронштейна та гідравлічної частини.
  Механізм руху служить для зменшення числа обертів приводного валу і перетворення обертального руху валу електродвигуна у зворотно-поступальний рух повзуна за допомогою кривошипно-шатунного механізму. Для дозувальних насосів з приводом від балансира верстата-качалки черв’ячний редуктор може бути відсутнім.

  Черв’як, виконаний за одне ціле з валом, розташований вертикально у роликових підшипниках. Верхній кінець валу хробака з’єднується муфтою з валом електродвигуна, який монтується на фланці проставки. Черв’ячне колесо закріплене на валу, що має ексцентрикову шийку, на яку одягнений ексцентрик. Змінюючи положення ексцентрика щодо ексцентрикової шийки валу, можна змінювати ексцентриситет (відповідно і перебіг плунжера) від максимуму до нуля.
  Шатун, одягнений на ексцентрик, служить для перетворення обертального руху валу черв’ячного колеса на зворотно-поступальний рух повзуна, з яким за допомогою різьблення (фланця) з’єднаний плунжер. Гідравлічна частина насоса змонтована горизонтально на корпусі механізму руху за допомогою кронштейна.

  У гідравлічній частині розташовані гідроциліндр, плунжер, всмоктуючий та нагнітальний кулькові клапани та ущільнювальний пристрій. Корпуси кулькових клапанів, залежно від подачі, кріпляться до гідроциліндра за допомогою фланців або різьблення.
  Ущільнювальний пристрій складається з комплекту фторопластових або гумових манжет шевронного типу і має спеціальне кільце (ліхтар), призначене для підведення промивної рідини або пристрою гідравлічного затвору.
  У гідравлічній частині, залежно від тиску нагнітання, манжети, що ущільнюють плунжер і ліхтар, підтискуються за допомогою склянки натискної; або за допомогою склянки натискної та манжет, що ущільнюють ліхтар, – за допомогою натискної втулки.

  Гідравлічна частина, залежно від тиску нагнітання, поставляються із встановленими фторопластовими манжетами та грундбуксами з фторопласту; або з встановленими гумовими манжетами та грундбуксами з текстоліту. Призначенням промивання є попередження передчасного зносу плунжера та ущільнення при використанні агрегату для дозування емульсій, суспензій та розчинів, схильних до виділення солей та кристалізації. Гідравлічний затвор запобігає просочуванню парів рідини, що перекачується через ущільнення в робоче приміщення.
  Для промивання і для гідравлічного затвора в більшості випадків застосовується вода, проте вибір і спосіб підведення промивної або затворної рідини визначається видом середовища, що перекачується.
  При перекачуванні середовищ, що не мають змащувальної дії на ущільнення, ліхтар може бути використаний для підведення мастила у вузол ущільнення.